Słownik scrabble

Słownik scrabble

Dosłownie każdy miłośnik krzyżówek uwielbia gry, w których może bawić się słowem. A jeśli jest duszą towarzystwa najchętniej robi to z innymi. Na szczęście w dobie powszechnego dostępu do internetu nie trzeba wychodzić z domu, aby móc bawić się słowem z innymi ludźmi. Wystarczy komputer, tablet bądź smartfon z wcześniej wspomnianym dostępem do internetu i można zaczynać!
Przykładem gry, gdzie niewiele osób może bawić się w układanie słów są literaki. Zasady zabawy są łatwe i niezwykle przypominają scrabble. Odróżniają się jednak od nich właśnie takim, iż w przypadku wątpliwości, albo słowo ułożone istnieje, system sprawdza w słowniku. Oraz robi to szczególnie szczegółowo, przeszukując słownik języka polskiego, ortograficzny, poprawnej polszczyzny oraz wyrazów bliskoznacznych. Przy czym za poprawnie ułożone słowo uznaje każde występujące w słowniku, z wyjątkiem tych pisanych dużą literą, z apostrofem oraz skrótów.
W taką grę warto zagrać, choćby skoro stroni się od krzyżówek. Wysiłek umysłowy zmusza szare komórki do działania sprawiając i człowiek odkrywa nieoczekiwanie, iż przynajmniej zna mnóstwo słów, to w sytuacji kryzysowej, żadne nie przychodzi mu do głowy. Jest to idealne ćwiczenie gimnastykujące mózg oraz ciekawe doświadczenie, które umożliwia człowiekowi lepiej poznać samego siebie. A na niniejszym doskonała rozrywka.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis: